Tarihçe

Dr .Bedri Ruhselman tarafından 1970 yılında İstanbul'da kurulan Metapsişik Araştırmalar Vakfı; metafizik, parapsikoloji ve paranormal olaylarla ilgili çalışmalar yapmıştır. Ruh ve Madde Dergisini çıkarmıştır.

Şermil Üstad Muzaffer Kına 1967 yılında spiritüalizm, metafizik, parapsikoloji, ruh, madde, vb. konularda faaliyetlerine başlamış ve 1971 yılında Evrensel Bilgi Araştırma ve Uygulama Derneğini Denizli'de kurmuştur. Uzun bir süre faaliyet gösterdikten sonra İçişleri Bakanlığı tarafından büyük bir infial uyandırdığı için kapatılmış.

Dernek; parapsikoloji, metafizik, kuantum fiziği, biyoenerji, ruhsal şifa, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, hipnoz, telepati, astral seyahat, radyestezi, ekminezi, maddenin yaratılışı, evrenin yaratılışı, sayısız alemler ve boyutlar vb. henüz insanlığın kavrayamadığı alıl ötesi paranormal kavramlar ve yaşamlar hakkında araştırmalar yapmak ve evrensel bilgiyi insanlığın hizmetine sunmak ve insanların uyanışına vesile olmak amacıyla kurulmuştur.

Uzaydaki Yüce Konsey tarafından 1970 yılında Uzay Anadolu Şifresi ile Anadoluya gelen bilgi-enerji Ege'ye isabet ediyordu. Ege'den Denizli'ye akan bu bilgi-enerji akımından isabet eden insanlar Türkiye'nin ve dünya'nın dört bir tarafından Denizli'ye gelip, Honaz Dağı ve Karcı Dağı üzerinde kurmuşlar.

Şermil Üstad Muzaffer Kına; gelen bu yüksek bilgi-enerjiyi İzmir'e, Ankara'ya, Antalya'ya, Manisa'ya, İstanbul'a, Akdeniz, Ege, İç Anadolu, ve Karadeniz Bölgelerine aktarmıştır.

Dernek 26.02.2021 tarihinde Ankara'da aynı isim ve amaçlarla yeniden kurulmuştur. Dernek 10.05.2021 tarihinde Evrensel Bilgi Akademi'yi kurmuştur. Evrensel Bilgi Akademi, derneğin amaçları doğrultusunda eğitim, araştırma ve uygulama ve akademik çalışmalar yapmaktadır.